Dnes je štvrtok, 02.december 2021, meniny má: Bibiána
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kam s deťmi v okolí Banskej Bystrice

február 22, 2020 - 13:30
V samom srdci Slovenska sa nachádza krásne mesto Banská Bystrica a má určite čo ponúknuť deťom všetkých vekových kategórií. Spravte si výlet a pomôžte si našimi tipmi.
Foto: 
pixabay.com

Centrum mesta a námestie SNP

Odhliadnúc od toho, že Banská Bystrica je mojím rodným mestom má naozaj krásne centrálne námestie. Volá sa námestie SNP, je poprepletané útulnými uličkami s malými obchodíkmi a je z neho perfektný výhľad na okolité hory. Zrejme každý návštevník, ktorého zavialo do Bystrice sa na ňom už ocitol. Deti samozrejme bude najviac zaujímať fontána a v letných mesiacoch výborná preslávená zmrzlina. Na námestí sa nachádza aj vyhliadková hodinová veža, ktorú je možné za malý poplatok navštíviť. 

highlands-2851468_1280.jpg

Hodinová veža na Námestí SNP
Hodinová veža na Námestí SNP
Foto: 
pixabay.com

Plaváreň s tobogánom

Mesto je preslávené mnohými športovcami, ktorí z neho pochádzajú (Tomáš Surový, Richard Zedník, Vladimír Országh a Michal Handzuš či Nasťa Kuzminova - tá si ho zvolila za svoje bydlisko po príchode z Ruska). Veľa obyvateľov stredoslovenskej metropoly rado športuje a v zimných mesiacoch využívajú aj zrekonštruovanú plaváreň. Pre deti je výborne vybavený detský bazénik s hračkami a plytkou teplou vodou. V blízkosti bazénika je aj tobogán takže aj staršie deti si prídu na svoje. Pre maminy čo majú radi saunu určite odporúčam aj saunu priamo na plavárni.

Donovaly (Habakuky a Myšiačikov detský park)

Očarujúcu prírodu kúsok autom od mesta ponúkajú Donovaly a s nimi aj rôzne aktivity pre deti. Najznámejšie sú Habakuky, ktoré predstavujú svet z rozprávok Pavla Dobšinského. Nachádza sa tam škrupinový zámok s jazierkom a je to zážitok aj pre nás dospelích. 

Za návštevu určite stoja aj okolité mestá a miesta ako je Kremnica a jej bane, Banská Štiavnica s interaktívnym detským múzeom, Zveropark v Revištskom Podzámčí a kúpele v Kováčovej. 

Banská Bystrica a jej okolie ponúka naozaj očarujúcu prírodu a nádherné výhľady všade navôkol

- - Inzercia - -